Gizlilik Şartları ve Kullanım Sözleşmesi

KULLANIM ŞARTLARI

Bu site hizmet satan yasal bir alışveriş sitesidir ve bundan sonra Mediconline olarak anılacaktır. Bu sitede sunulan ürünleri veya hizmetleri satın almak üzere veya incelemek üzere siteye giriş yaparak veya üye olarak sipariş veren kullanıcılar da bundan sonra Müşteri veya Üye Müşteri olarak anılacaktır ve bunlar gerçek veya tüzel nitelikli kişilerdir.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler onayınız dışında üçüncü kişilere verilmez. Bu bilgiler sadece Mediconline sitesinin kendi bünyesinde, müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir. Başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve reklam, tanıtım, pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere, Mediconline dışında sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin veya Kullanıcı'nın, sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Mediconline, sizden aldığı kişisel bilgileri, iletişim bilgilerini ve diğer bilgileri kesinlikle 3. şahıslarla paylaşmaz.

ŞARTLAR VE KOŞULLARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Creativ, bu şartlar ve koşulları dilediği zaman değiştirme ve düzeltme hakkını saklı tutar. Değişiklikler, Mediconline web sitesinde yayınlandıkları andan itibaren geçerli olacaktır.

SEYAHAT EDEN MİSAFİRLERİN İSİMLERİ

Mediconline TBA,TEST ya da ceşitli kısaltmalar kullanılarak yapılan rezervasyonların oteller tarafından kabul edilmemesi durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez, bu sekilde yapılmıs rezervasyonları iptal etme hakkını saklı tutar. Seyahat eden tüm misafirlerin gercek isim ve soy isimleri rezervasyon formunda mutlaka bildirilmedir.

E-POSTA HESAPLARI

Mediconline üyelerinin sisteme doğru e.posta adresi kayıt etmesi ve e.posta adresi değişikliklerini Mediconline’a bildirmesi kendi sorumluluğu altındadır. Eğer, Mediconline tarafından gönderilmiş bir e.posta, Gereksiz ( Junk ) veya Toplu ( Bulk ) posta klasörüne gelmiş ise, bu e.posta'yı açtıktan sonra "gereksiz değil" (not spam) veya "bu gereksiz değildir" ( this is not spam ) butonunu işaretleyerek, bunun tekrar gerçekleşmesini engelleyebilirsiniz.

ODA TİPLERİ

Seyahat eden misafirler için yapılan rezervasyondaki oda tipinin uygunluğu, tamamen rezervasyonu yapan kişinin sorumluluğundadır. Eğer rezervasyon yapılmış odanın kapasitesinden daha fazla kişi aynı odada konaklamak isterse, otelin rezervasyonu kabul etmeme hakkı vardır. İptal edilmesi halinde ise belirtilmiş iptal kuralları geçerli olacaktır. Mediconline oda ile ilgili talepleri (sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) alır ve otele iletir. Ancak bu taleplerin gerçekleşeceğini garanti etmez. Mediconline rezervasyon esnasında seçilmiş oda tipini otele aynı şekilde iletir ve seçilen kişi sayısına uygun oda tipinin verilmesini garanti eder. Ancak rezervasyon yapılmış oda içerisindeki yatak dağılımı/tipi Mediconline’ın kontrolu altında değildir ve otele giriş gününde otel tarafından belirlenip, tahsis edilir. Örneğin iki yataklı bir oda yerine, çift kişilik tek yataklı bir odanın temin edildiği ve /veya çift kişilik tek bir yatağın, iki ayrı yatağın birleştirilmesinden meydana getirilmiş olduğu durumlar olabilir. Oda tiplerine dair tüm tercihler otele yönlendirilirken, oda tahsisi otel tarafından yapılır ve kayıt işlem zamanındaki uygunluğa bağlıdır. Oda numaraları Mediconline tarafından belirlenemez ya da garanti edilemez. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve yaşlarının doğruluğu müşterinin kendi sorumluluğundadır. Belirtilen yaş sınırı içerisindeki çocuklar için kimlik talep edilebilir.

OTEL KATEGORİLERİ / YEREL SINIFLANDIRMALAR VE * (YILDIZ) DERECELENDİRMELERİ

Yıldız değerlendirmeleri, otelin kalitesinin, sunulan aktivitelerin ve servislerin yaklaşık seviyesinin genel bir görüntüsünü vermeyi amaçlar. Bununla birlikte, bu değerlendirme sistemi ülkeden ülkeye değişebilir. Örneğin, 5 *'lı bir Bangkok oteli, 5* 'lı bir Londra Oteli ile aynı olmayacaktır. Mediconline, oteller tarafından sağlanmış, kategori ve *(yıldız) değerlendirilmelerinden sorumlu değildir.

ÖDEME VE FİYAT

Döviz kurları genelde, piyasadaki hareketlere bağlı olarak günlük bazda değişir. Mediconline web sitesinde gösterilen oda fiyatları her türlü piyasa hareketliliğine bağlı olarak güncelleme hakkını saklı tutar. Döviz kuru hareketliliğiyle ilgili her türlü değişiklik hali hazırda teyit edilmiş bir rezervasyonun fiyatını etkilemez ve hiç bir geri ödeme yapılmaz.

ÖNEMLİ! Yayınlanan Fiyatlardaki Değişiklik - döviz kuru hareketleri haricinde Mediconline, herhangi bir fiyatlandırma hata ve/veya eksikliğini düzeltme hakkını saklı tutar. Bu, otel veya yerel acente tarafından yapılmış hata ve/veya eksiklikleri de içerir. Fiyat hata ve/veya eksikliği olması halinde, Mediconline, rezervasyonu yapan acenteye aşağıda belirtilmiş üç seçeneği sunar.

Rezervasyonu doğru fiyat üzerinden teyid etmek.
Rezervasyonu cezasız iptal etmek.
Uygunluğa bağlı olarak müsait bir alternatif otel sunmak.

FARKLI PAZAR FİYATLARI

Mediconline sistemi üzerinde gösterilmiş tüm fiyatlar her pazar ve/veya milliyet için geçerli değildir. Farklı bir pazar ve/veya milliyet için otelin herhangi bir ön bildirim yapmaksızın fiyatı değiştirme hakkı vardır. Mediconline üzerinde belirtilmiş tüm fiyatlar sadece gezi, eğlence ve tatil amaçlı konaklamalar için geçerlidir. Mediconline, belirtilen nedenler dışında seyahat eden misafirlerin rezervasyonlarından kaynaklanabilecek sorunlardan sorumlu tutulamaz.

TATİL YERİ VE ULUSLARARASI İŞLEM ÜCRETLERİ

Bazı kredi kart tedarikçileri, uluslararası işlem ücretleri talep edebilir. Mediconline, kontrolü dışında uygulanan hiçbir uluslararası işlem masraflarından sorumlu değildir. Bazı tesisler, özellikle ABD otelleri, doğrudan otele ödenmesi gereken tatil yeri ücreti tahsil edebilir. Bu ücret genelde bir gece/bir oda için 10$ ile 20$ arasında değişebilir. Mediconline tatil yeri ücretlerinden sorumlu değildir ve otellerin uygulamaları üzerinde kontrolü yoktur.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK

Tüm iptal ve değişiklik Mediconline Ekibi'ne e-posta ile, son iptal tarihi öncesinde iletilmelidir. Telefon ile iptal veya değişiklik talepleri kabul edilemez. Tüm talepler 72 saat içerisinde cevaplandırılır. Mediconline, doğrudan otel ile yapılmış herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için ne bağlayıcı ne de sorumlu olmayacaktır. Özel günler, belirli tarihler ve erken rezervasyon süresince geçerli olacak iptal ve değişiklik kuralları, otel tarafından bildirildiği anda bilgilendirme ve güncelleme yapılır. Bazı durumlarda, otel tarafından isim değişikliğine izin verilmeyip, var olan rezervasyonun iptal edilmesi ve yeni bir rezervasyon yapılmasına ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda, yeni fiyatlar geçerli olabilir. Ücretsiz geceleme, erken rezervasyon indirimi gibi çeşitli promosyonlar içeren herhangi bir rezervasyon, otel tarafından bildirilecek farklı kural ve sınırlamalara tabidir. Genel olarak bu kural ve sınırlamalar; isim ve tarih değişikliği yapılamaması ya da değişiklik halinde yeni fiyatların uygulanmasını içerir. Ücretsiz geceleme (örn; 5 kal, 4 öde) içeren bir rezervasyonda herhangi bir gecenin iptal edilmesi durumunda geri iade yapılmaz. Rezervasyonlarda yapılan değişikliklerde yeni bir rezervasyon yapılması gerekebilir. Bu durumda yeni fiyat uygulanabilir. Konaklama ve kayıt belgesi üzerinde belirtilmiş kurallar dahilinde iptal ve değişiklik yapılıp, gerekiyorsa ceza uygulanır. İptal ve değişiklik talebi göndermeden önce konaklama belgesinde belirtilmiş kuralları kontrol etmek kurum, kuruluş veya seyahat eden kişinin kendi sorumluluğundadır. Konfirme olan bir rezervasyon için istemiş olduğunuz değişiklerde, gece sayısını azaltmış olsanız bile gecelik fiyatlarda değişiklik olabilir. Bunun sebebi döviz kurlarındaki dalgalanmalar veya rezervasyon ilk yapıldığı zaman geçerli olan promosyonlardır. Acentemiz, seyahat programının gerçekleşmesi için yurtdışında servis aldığı konaklama tesislerine, seyahat acentelerine ve kullandığı havayollarına, seyahat başlangıç tarihinden önce ön ödemeler yapmakta veya garantisini vermektedir. Misafirimizin seyahatini iptal etmesi halinde aşağıdaki iptal şartları uygulanır. Kongre kayıt iptalleri için, kongre sekretaryasının belirlediği iptal şartları geçerlidir. İptal tarihinden en az 5 iş günü öncesinde acentemize talebinizi yazılı olarak bildirmeniz gerekir. Seyahat başlangıç tarihinden ; 90 gün öncesine kadar yapılan iptallerde seyahat bedelinin tamamı geri ödenir. 90 – 75 gün öncesine kadar yapılan iptallerde seyahat bedelinin % 30 u, 75 – 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde seyahat bedelinin % 60 ı, 30 – 0 gün öncesine kadar yapılan iptallerde seyahat bedelinin tamamı, iptal şartları doğrultusunda yanar.

ALTERNATİF BİR OTELDE KONAKLAMA DURUMU (BOOK OUT)

Eğer rezervasyon yapılmış olan otel kapalı, mevcut kapasitesinden fazla rezervasyon kabul etmiş ve/veya otelde teknik bir arızadan dolayı tamirat-inşaat mevcut ise otel, onayladığı rezervasyonu kabul etmeyebilir. Bu durumda otel ve/veya tedarikçisinin benzer bir standartta farklı bir konaklama sunma yükümlülüğü vardır. Konaklamanın orjinal otelden başka bir otele değiştirilmesinden Mediconline sorumlu tutulamaz. Mediconline kendisine iletilmiş alternatif otel bilgisini rezervasyonu yapan müşterisine aynı anda e-posta ile bildirmek ile yükümlüdür. Bu durum sonucu olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir zarar veya masraf tamamen otel ve/veya tedarikçisinin sorumluluğundadır.

GRUP REZERVASYONLARI

4 ve daha fazla odanın talep edildidiği durumlar grup rezervasyonu olarak değerlendirilir. Grup talepleri Mediconline ekibine yazılı olarak e-mail ile iletilmelidir. Her grup rezervasyonunun birbirinden ve münferit rezervasyonlardan farklı kuralları bulunabilir. Bu kurallar grup departmanı tarafından teklif aşamasında bildirilecektir. Mediconline sadece yer tutmak ya da gelecekte kullanılmak uzere munferit olarak yapılmıs grup rezervasyonlarını (4 ve daha fazla oda) iptal etme hakkını saklı tutar ve sorumluluk almaz. Mediconline otel bilgilerini mümkün olduğunca doğru sunabilmek için çalışmalar yapar, ancak misafirin konaklama süresince otelde mevcut olan/olamayan veya misafirin kişisel beğeni ve tercihlerine uymayan bilgi ve olanakların doğruluğundan sorumlu değildir. Dekorasyon/yenileme ve onarım, otelin bakımı için gereklidir ve önceden uyarı olmaksızın yapılabilir. Otel ya da çalışanları tarafından misafire yansıyan herhangi bir rahatsızlık, uygunsuzluk, kaza, hırsızlık Mediconline sorumluluğunda değildir. Klima, kasa, mini bar, televizyon uzaktan kumandanın kiralanması, vb. gibi misafir odaları teferruatları için otelin talep edebileceği herhangi bir ekstra ödeme üzerinde Mediconline’ın kontrolü yoktur, oluşabilecek ilave ödemelerden sorumlu değildir. Otel ve misafir oda fotoğrafları, otelin genel görünümünü vermek amacıyla sağlanır. Misafir oda fotoğrafları rezervasyon yapılmış oda kategorisinden farklı bir kategoride veya misafir için ayrılmış odayla birebir aynı olmayabilir. Mediconline web sitesinde yer alan tüm otellere rezervasyon yapabilmek için seyahat eden misafirlerden birinin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Bu yaş sınırı Amerika Birleşik Devletleri'nde daha üst bir limite ulaşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir otel rezervasyonu için misafirler 25 yaşın altında ise, otel ile iletişime geçilmesi gerekir.

HARİTA BİLGİLERİ

Haritalar sadece bilgi amacıyla sağlanır. Mediconline, mümkün olduğunca doğru harita bilgisini sunmak için çalışmalar yaparken, bu bilgilerin doğruluğuna dair her türlü hata ve/veya eksiklikler için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

ŞİKAYETLER

Otelde çözümlenemeyen her hangi bir şikayet, Mediconline ekibine e-mail yolu ile, otel çıkış tarihinden sonraki 10 gün içinde bildirilmelidir. Mediconline otel çıkış tarihinden sonraki 10 gün içerisinde iletilmeyen şikayetleri kabul etmez. Şikayetin bir kopyası misafir tarafından konaklama sırasında otel yönetimine sunulmalı ve imzalatılmalıdır. Otel hizmetleri ile ilgili şikayetler, Mediconline tarafından ilgili birime yönlendirilecektir. Mediconline şikayetleri iletildikleri günden sonraki 30 iş günü içerisinde cevaplamak ile yükümlüdür.

VİZE DESTEĞİ

Mediconline, tamamı ödenmemiş (ödeme sürecinde) herhangi bir rezervasyon için otelden herhangi bir vize belgesi talep etmek ile yükümlü değildir. Ödemesi yapılmış rezervasyonlar için ise mevcut rezervasyonun iptal edilmesi durumunda 10 Euro masrafın kabul edilmesi halinde otelden vize belgesi talep edecektir. Mediconline, vize belgesi talebinin otel tarafından kabul edileceğinin garantisini vermez ve oteller tarafından uygulanan ilave ücret uygulamasından sorumlu tutulamaz. Otellerin talep edebileceği ilave ücret, sehayat eden müşteri ya da acentenin kendisi tarafından otelle irtibata geçilip ödenmelidir.

GENEL ŞART VE KOŞULLAR

Mediconline’a yapılan telefon çağrıları, hizmet kalitesini gözlemlemek ve geliştirmek için kayıt edilebilir. Mediconline, sel, deprem, ayaklanma, terörist eylemler, ülke içindeki devlet eylemleri veya yönetim değişikliği, kötü hava koşulları, vb. gibi kontrol dışı durumlar ile ilgili hizmetteki herhangi bir aksamadan sorumlu olmayacaktır. Farklı ülkelerin iklim değişiklikleri ve enerji tasarruf kuralları, bu belirli bölge ve/veya ülke içinde yerleşik oteldeki ısıtma sistemlerini etkileyebilir. Örneğin, yasal düzenlemelerden dolayı, İtalya'da ısıtma sistemleri sadece 15 Ekim ile 15 Mart arasında çalıştırılabilir. Yüzme havuzlarının açılış ve kapanış tarihleri, iklim ve hava koşullarından etkilenebilir. Mediconline, bu hususlar ile ilgili olarak otellerin uygulamalarından sorumlu değildir. Önemli - Müşteri, online rezervasyonu tamamladıktan sonra, konaklama belgesi üzerindeki rezervasyon detaylarını, otel, adres, şehir ve ülke gibi tüm bilgileri kontrol etmeli ve doğru olduğundan emin olmalıdır.

Mediconline sistemininin kullanımı şirketimizin şart ve koşullarını kabul etmenize bağlıdır. Sistemi kullanıyor olmanız bu şart ve koşulları tam olarak okuyup, anlamış olduğunuzu gösterir.