Sıkça Sorulan Sorular

Bize sormak istediğiniz diğer sorularınız için mediconline@creativ.com.tr adresine mail atabilir, 0850 302 1991 nolu numaradan bizi arayabilir veya "Bize Ulaşın" başlığı altında yer alan mesaj bölümününden sorularınızı gönderebilirsiniz.


Sadece 4 adım ile tamamlayabileceğiniz seyahat bütçesini yaratmak için Mediconline’a üye olmak, üye iseniz giriş yapmak zorundasınız. Sisteme giriş yapmış kullanıcı üç alandan seyahat bütçesini yaratmaya başlayabilir:

1- Ana Sayfa Kongreler başlığı altında ilgilendiği kongre için "Daha Fazla Bilgi Al" başlığını tıkladığında kongre detaylarını, konaklama ve transfer seçenekleri ile alabileceği diğer hizmetleri gözlemleyebilir ve aynı sayfadaki "Bütçe Al" ve "Bu Kongre İçin Bütçe Al" butonlarından birini tıklayarak bütçesini yaratmaya başlayabilir.


2- Kullanıcı Paneli’ndeki kolay ulaşım tablolarından "Yeni Seyahat Bütçesi Yarat" ile "Bütçe Al" butonunu tıklayarak bütçesini yaratmaya başlayabilir.


3- Kullanıcı Paneli’ndeki sol başlıklar altında Seyahat Bütçeleri başlığına girip "+Yeni Seyahat Bütçesi" kutucuğunu tıklayarak bütçesini yaratmaya başlayabilir.


Seyahat bütçesinin ilk adımında kullanıcı, seçtiği kongre için katılımcı sayısını giriş yaparak sonraki adıma geçer. İkinci adımda kullanıcıya, otel için, otomatik olarak getirilen kongrenin yapılacağı şehirde ve tarihlerde (arzu edilirse değiştirilebilir) istediği oda ve ziyaretçi sayısı sorulur. Aratma sonucunda "Sizin İçin Seçtiklerimiz" altında Kongre Merkezine yakın, Şehir Merkezinde Fırsat ve Şehir Merkezinde Delux olmak üzere 3 oda gösterilir; bunlardan biri seçilebilir veya "Daha Fazla Otel Göster" tuşu tıklanarak ya da "Otel Adı ile Ara" bölümünden istenilen otel aratılarak bu tarihler arasında şehirde uygun olan tüm oteller görüntülenebilinir ve seçim tamamlanabilir. Üçüncü adımda kullanıcının, transfer için seçeceği araç sayısını ve yön bilgisini girmesi yeterli olacaktır. Dördüncü ve son adımda ise Yurtdışı Çıkış Harcı ve Yurtdışı Seyahat Sigortası için istenilen kişi sayısı belirlenir ve artık bütçe hazırdır!

Hazırlanmış olan seyahat bütçesi kullanıcının ekranında gösterilirken anında mail olarak da gönderilir. Kullanıcı "Yazdır" tuşu ile çıktı alabilir, "Satın Al" tuşuna basarak satınalma süreçlerini başlatabilir. Ayrıca hazırlamış olduğu her seyahat bütçesini dilediği zaman Kullanıcı Paneli’ndeki "Seyahat Bütçeleri" başlığı altından görüntüleyebilir, çıktı alabilir veya "Satın Al" tuşuna basarak satınalma süreçlerini başlatabilir.

Hayır, Mediconline sadece ihtiyacınız olan hizmetleri satınalmanızı sağlar. Seyahat bütçesi yaratırken kongre kaydı ve/veya otel hizmetlerinden yararlanmak istemiyorsanız sağüst köşeden hizmeti istemiyorum diye kapatmanız; transfer hizmetinden faydalanmak istemiyorsanız araç sayısını "0", diğer hizmetler seçeneklerimizden faydalanmak istemiyorsanız ise de kişi sayını "0" bırakmanız yeterli olacaktır.

Seyahat bütçenizi "Satın Al" tuşuna basarak satınalma süreçlerini başlatabilirsiniz. Bu durumda ilk olarak karşınıza otomatik olarak katılımcılarınızı ekleyebileceğiniz bir alan gelecektir, buradan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Eksik kalmış katılımcılarınız veya daha sonradan düzenlemek istediğiniz katılımcı bilgileriniz var ise bunları Kullanıcı Paneli’nizden "Satınalma Talepleri" altında ilgili satınalma talebini tıklayarak görüntüleyebilir, "Katılımcılar" başlığı altında da ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Kullanıcı Paneli’niz sayesinde rapor yaratmanız çok kolay! Kolay ulaşım tablolarından "Raporlar" ile "Rapor Oluştur" butonunu tıklayarak veya sol başlıklardaki "Raporlar" kısmını tıklayarak raporlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz rapor tipini ve rapor tarih aralığını girmeniz yeterli olacaktır. Raporlarınız kısa bir sürede excel file olarak bilgisayarınıza indirilecektir.

Sadece Mediconline yetkili kullanıcıları yeni kullanıcı ekleyebilir. İki şekilde gerçekleştirilebilir:

1- Yetkili Kullanıcı Kullanıcı Paneli’ndeki kolay ulaşım tablolarından "Kullanıcılar" ile "Düzenle" butonunu tıklayarak veya sol başlıklardaki "Kullanıcılar" kısmını tıklayarak yeni kullanıcı eklemeye başlayabilir. Bu menü içindeyken +Yeni Ekle kutucuğunu tıkladığında eklemek istediği kişinin Ad Soyad ve email bilgilerini girmesi istenecektir. Bu bilgiler doğrultusunda yeni kullanıcıya Mediconline tarafından şifresi email olarak gönderilir.

2- Yeni kullanıcı Mediconline Web Sayfası üzerinde üye olmak için bilgilerini doldurur. Bu bilgiler doğrultusunda Mediconline Yetkili Kullanıcı’ya bir bilgi ve onay maili gönderir. Ayrıca bu bilgi ve onay Yetkili Kullanıcı’nın panelinde de cevaplayacağı süreye kadar "Yeni Kullanıcı Üyelik Talebiniz Var…!" başlığı ile gösterilmeye devam eder. Yetkili Kullanıcı ister mail yolu ile ister kullanıcı panelinden bu isteği onaylayabilir veya red edebilir. Onaylaması takdirinde yeni kullanıcıya Mediconline tarafından şifresi email olarak gönderilir.